Anaokulu

Bağ Koleji

Anaokulu

Bağ Koleji Anaokulu olarak 36-72 aylık çocuklarımızın okul öncesi deneyimlerini uzman öğretmen kadromuz ile gelişim özelliklerine ve ilgi alanlarına yönelik oluşturduğumuz sınıflarımızda yaşatıyoruz.

Bizim için çocuklarımızın güvenli ve sevgi dolu bir ortamda eğitim almaları son derece önemli bir hususken bunun yanında akademik anlamda da ileri seviye eğitim vermenin haklı gururunu yaşamaktayız. Okulumuzun bir katının tamamı anaokulu sınıflarımız için ayrılmıştır. Atölye sınıfları ve çocuklarımızın akademik eğitimlerini yürüttükleri kendilerine ait sınıflarımız bulunmaktadır.

Tuvaletlerimiz çocuklarımızın gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çocuklarımız tuvalete giderken mutlaka yanlarında yardımcı personelimiz bulunmaktadır. Yaşam becerileri dersimiz ile çocuklarımızın günlük hayatta yapmaları gereken öz bakım becerileri kazandırılır.

Bağ Koleji öğrencileri kendi ayakkabısını ve kıyafetlerini giyip çıkarabilen, yatağını ve odasını toplayan, özbakım becerilerini kazanmış bireyler olarak yetişmektedir.

Bağ Koleji olarak hedefimiz kendini ifade edebilen, kendisine ve çevresine saygı duyan, akademik ve sosyal anlamda yeterli çocuklar yetiştirmektir.

Hayata ve aynı zamanda ilkokul deneyimine adım attıkları bu yolculukta çocuklarımızın ve sizlerin yanındayız.

 

Eğitim Öğretim

Okul öncesi beyin gelişiminin en hızlı olduğu dönemdir. Bu dönemde çocuklarımıza kazandırdığımız beceriler çok önemlidir. Araştıran, sorgulayan, proje çalışmalarına katılarak takım ruhunu oluşturduğumuz eğitim modelimizle çocuklarımızı okul öncesi dönemden itibaren hayata hazırlıyoruz. Çocuklarımızın yıl boyunca edindikleri deneyimler ve kazanımlar portfolyo sunum günleri ile velilerimize öğrencilerimiz tarafından sunulur. Aylık ve haftalık olarak hazırladığımız raporlar ile velilerimiz eğitim ve öğretim sürecine dahi edilir. Çocuklarımızın gelişiminde aile ve okul işbirliğinin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve velilerimizi süreçlerimize dahil ediyoruz.

Atölye sistemi uygulanan okulumuzda branş derslerimiz özel olarak hazırlanmış atölyelerimizde yapılmaktadır. Çocuklarımızın gelişimini destekleyen branş derslerimiz;

 • Yüzme
 • Buz pateni
 • Robotik kodlama
 • Satranç
 • Görsel sanatlar ve el becerileri
 • Sanart
 • Montessöri etkinlikleri
 • Değerler eğitimi
 • Manevi eğitim
 • Ritim-orff eğitimi
 • Drama eğitimi
 • Jimnastik eğitimi
Bağ Koleji

Hemen Kayıt Ol

  Yabancı Dil Eğitimi

  İkinci bir dil olarak İngilizce eğitim veren kurumumuz da öğretmenlerimiz çocuklarımızla sürekli İngilizce konuşarak günlük dile hakim olmayı hedefliyor. Yoğun bir şekilde programımızda yer verdiğimiz dil eğitimi ile çocuklarımızın erken yaşta ikinci bir dille tanıştırarak diğer dillerin ve kültürlerin de varlığını hissettirmiş oluyoruz.

  Psikolojik Danışma ve Rehberlik

  Okulumuzda Rehberlik Birimi tüm öğrencilerimize eşit zaman ayırır, düzenli bire bir öğrenci görüşmeleri rutin olarak tekrarlanır.

  Rehberlik Birimimiz her velimiz ile ayda bir defa görüşür ve fikir alışverişinde bulunur. Rehberlik birimimiz aynı zamanda aylık veli seminerlerimizi de organize eder.

  Destek Hizmeti

  • GÜVENLİK

  Okulumuzda tam zamanlı güvenlik personelimiz bulunmaktadır.

  Kör nokta kalmayacak şekilde bahçe ve koridorlar 7/24 güvenlik kameraları ile kayıt altına alınmaktadır.

  Öğrenci girişi ve veli girişimiz ayrı kapılardan yapılarak, güvenliğe üst düzeyde dikkat edilmektedir. 

  • YEMEKHANE

  Yemekhanemiz 3. katta bulunmaktadır. Gıda Mühendisimizin kalori hesabı yaparak hazırladığı yemek listemiz aşçılarımız tarafından kendi mutfağımızda pişirilmektedir. Garsonlarımız tarafından masalara servis edilmektedir.

  Çocuklarımıza sabah kahvaltısı, Öğle yemeği ve İkindi Kahvaltısı verilmektedir.

  No products in the cart.

  Hemen Ara