18001 ( OHSAS ) KELİMESİNİN TAM AÇILIMI VE ANLAMI NEDİR ?

Tam açılımı Occupational Health and SAfety Management Systems olan is guvenligi ve isci saglığının korunmasına yönelik yönetim sistemi olarak Türkçe anlama sahip bir sistemdir.

Bu rapor pusula doğrultusunda iş güvenliği prosedürleri, gerekli uyarı ve kontrol talimatları hazırlanmak durumundadır. İş yeri ortam güvenliği ve işçi sağlığı ayrıca iş güvenliği gerekli şartları olarak OHSAS 18001 alımı konusu içinde üçe ayrılmaktadır.

Öncelikle çalışılan ortamın güvenliğinin sağlanması ve “OHSAS Prosedürlerinin” oluşturulması kontrollerinin yapılması ve çalışılan alanın güvenli olduğunun teyit edilmesi gerekmektedir. Sonrasında OHSAS 18001 belgesi almak için gereken ikinci adım işçi sağlığı için gerekli olan doktor, muayene hizmetleri çalışan personel sayısı göz önüne alınarak bir DANIŞMANLIK firması ile anlaşılarak çözülebilir.

Elbette burada yapılması gereken ve yapılan çalışmalar yazılı duruma getirilmeli ve gerek firma gerekse personel özlük dosyalarında saklanmalıdır.

Bu anlattığımız uygulamalar gerçekleştirildikten sonra işçi güvenliği ele alınmalıdır. Genellikle güvenlik ekipmanlarının doğru kullanımına yönelik eğitim ve talimatları içermekte olan işçi güvenliği iş sağlığının ardından üzerinde durulması gereken en önemli konu olmaktadır. İhtimal dahilinde tüm kaza durumlarını olasılık ve ihtimallerinin tedbirleri ile birlikte yazılı hale getirilmesi ve bunun devamlılığının sağlanması adına gerekli eğitim ve çalışmaların planlanması OHSAS 18001 belgesi almak için gereken genel şartları kapsamaktadır.

OHSAS 18001 nasıl alınır ihtiyacına yönelik alınan OHSAS yönetim sistemi her daim revizyona ihtiyaç duymakta olan bir sistemdir. Bir kez yapılıp ihtiyaç oldukça değil, güncel olarak izlenilmesi gereken sonuçları doğrudan insan yaşamına etki ettiğinden hayati öneme haizdir denilebilir.

ISO 18001 her sektörde bulunan kurum tarafında uygulanabilir yöntemler içermekte ve mevcut yasal şartlar çerçevesinde işletilmesi çok daha işlevsel ve kolay olabilmektedir. Aslında bu mevzuat kapsamında bir çok çalışma yapılmakta OHSAS 18001 belgesi için gerekli şartların çoğu oluşturulmakta sadece yazılı dökümante edilme aşaması kalmaktadır.

BAĞ KOLEJİ EĞİTİM KURUMLARI

Zirveyi Hedefleyenlerin Tercihi

www.mersindugun.com - sekabet -
dinamobet.club
- Antalya escort -

Trbet giriş

-

Benjabet giriş

- Süperbetin giriş - lidyabetting.com - meritking - grandbetting yeni giriş